Sissejuhatus Suveseiklusesse

Mis on suveseiklus?

Suveseiklus on suvine hariduslik ajaloo- ja kultuurisugemetega seiklusmäng, mis sisaldab nii orienteerumist, matkamist kui ka nuputamist ja seiklemist. Mängu käigus õpivad osalejad tundma Eestimaad, selle ajalugu ja kultuuri, siin elanud ja elavaid inimesi. Suveseiklus koosneb tavaliselt kolmest seikluspäevast, mille jooksul uuritakse läbi osakene Eestimaast. Iga seikluspäeva tarvis on koostatud punktide legendid: jutukesed, mis pajatavad mingi konkreetse koha ajaloost või toovad välja selle paiga eripära, kuid ei maini täpset asukohta. Nüüd ongi suveseikleja ülesandeks neile legendidele vastavad paigad ära mõistatada ja üles leida. Igas kohas leidub mingi lihtne ülesanne või küsimus, millele vastuse saab leida üksnes kohapeal käies. Eelmiste aastete suveseikluste legendide saad tutvuda siin.

Kellele?

Suveseiklus sobib suurepäraselt pereürituseks - paljud legendid on sellised, kus näiteks koolilapsed tänu värskelt ajaloos või loodusõpetuses saadud teadmistele oma vanematest leidlikumad on. Samas jagub kindlasti hasarti ka täiskasvanuile ning sageli on just koos sõpradega seiklejaist saanud kirglikud ööhulkurid, kel kindel eesmärk kõik seiklused läbi teha ning seetõttu naastakse alles aovalges laagriplatsile. Võib isegi öelda, et ainsaks nõudeks seiklusel osalemiseks ongi armastus ja huvi Eestimaa vastu.

Seltskonna maksimaalset suurust piirab vaid kasutatava sõiduvahendi istekohtade arv – ehk siis sõidukiks võib olla kõik alates mootorrattast kuni väikebussini. Lisaks ei takista mitte miski seiklemise ajaks kasvõi mitmest autost koosnevaid ühendseltskondi moodustada kui nii lõbusam on.

Seega võib öelda, et suveseiklus ei sobi vaid neile, kelle jaoks kolm päeva ringiliikumist ja uute ning põnevate kohtadega tutvumist, sekka kuni paarikilomeetrised jalgsirännakud ja laagriõhkkonnas veedetavad telgiööd pelutavad näivad.

Kuidas?

Lubatud on kõik meetodid – alates targale vanaisale helistamisest, muuseumi- ja turismiinfokeskuse neiude pinnimisest kuni googeldamiseni. Mistagi saab abi ka teiste seltskondadega tarkuste vahetamisel. Ja kui ka vastus kontrollküsimusele õnnestub hankida sootuks ilma kohapeal käimata, ei ole sellest katki midagi muud kui ehk su enese hingekripeldus põneva paiga muljetest ilmajäämise pärast.

Suveseikluse juures ei ole ju peamiseks mitte punktiskoor vaid hoopis kogemused ja elamused, millest igaüks ise enda päeva kokku paneb – legendid ning küsimused on vaid abivahendid nende hankimiseks.

Tahan ka!

Lahe! :) Suveseiklus toimub kord aastas, reeglina juulikuu viimasel nädalal. Seega puhkuseplaane tehes tead arvestada!